دوره های آموزش الکترونیک ادراکی بوده و به شدت گیرا هستند. فراگیران آنلاین قادرند که دانش مورد نیاز خود را آموزش دیده و سپس مهارت هایی که به تازگی یاد گرفته اند را در دنیای واقعی به کار برند. هر یک از المان های دوره طوری چیده شده اند که عملی، قابل فهم و هدایت پذیر باشند. بنابراین شما چگونه دوره ی بعدیتان را ادراکی و مخاطب محور می کنید!؟

محتوای آموزش الکترونیکی شما، ارزشی در حد ارزش های آموزش حضوری به مخاطبین ارائه می دهد. اما آیا مخاطبین آنلاین شما به آسانی قادر به دسترسی اطلاعات هستند یا اینکه طراحی دوره آموزش الکترونیکی شما مخاطبین را سردرگم می کند؟

من در این مقاله ۹ عدد از بهترین راه های ایجاد دوره های کاربرپسند آموزش الکترونیکی که استرس را از پروسه ی آموزش دور می نماید را به شما معرفی خواهم کرد.

 

۱. با دستورالعمل های واضح و شفاف شروع کنید

دستور العمل هایی در نظر بگیرید که چگونگی دسترسی مخاطب به محتوا و چگونگی یادگیری مخاطبین آنلاین را مشخص کند. به عنوان مثال، این که قرار است واحدهای آموزش الکترونیک را به ترتیب سپری کنند یا آزادند که به هر جای پروسه ی آموزشی خود سرک بکشند، همچنین باید یادآورهایی در طول پروسه و نقاط کلیدی تعبیه کنید.

۲.  ابزارهای هدایت کننده شناخته شده و متعارف برای دوره در نظر بگیرید

دانشجویان آنلاین انتظار دارند وقتی به دوره ی آموزش الکترونیک وارد می شوند، ابزارهای راهبری قابل تشخیص را مشاهده کنند. مثلا، فلش ها، دکمه ی محبوب “صفحه ی اصلی، خانه یا Home” که شما را به صفحه ی اصلی سامانه هدایت می کند. همانطور که گفته شد، شما می توانید از خلاقیت خود در ابزارهای راهبری استفاده کنید، مثلا لکه های رنگ اضافه کنید یا فونت هایی خلاقانه و در عین حال خوانا. در ضمن، این را نیز در ذهن داشته باشید که فرهنگ ها و مناطق مختلف قاعده های مختلفی برای راهبری دارند. یک آیکون مشهور شاید در برخی مناطق به راحتی قابل تشخیص نباشد.

 

وکتورهای مناسب برای طراحی و تولید دوره های آموزش الکترونیک

 

۳.  از یک ساختار مناسب استفاده کنید

ساختارهای مناسب، زمان را ذخیره کرده و از هزینه ها می کاهند. علاوه بر این، ساختار ها یک مزیت بسیار مهم دیگر هم دارند که تضمین تداوم و پیوستگی دوره آموزش الکترونیکی است. ساختارهای آموزش الکترونیک به شما قدرت خلق کردن طرح اصلی یک قالب که شامل المان های برند سازی، نمودارهای رنگی و آیکون های راهبری است را می دهد. بنابراین می توانید مطمئن باشید که فراگیران آنلاین هر زمان که از دوره ی آموزش الکترونیک شما استفاده می کنند همان تجربه ی کاربرپسند را به دست می آورند.

۴.  از آوردن متن های پرحجم خودداری کنید

پاراگراف های پرحجم متن، به یادگیری بیش از حد و لطمه خوردن جنبه ی کاربرپسند بودن دوره ی شما منجر می شود. بهترین راه، ایجاد تکه های کوتاهی از متن، فهرست مطالب و تیتر است. این روش همچنین به مخاطبین کمک می کند تا بر روی خلاصه های کلیدی مطالب تمرکز کنند، اطلاعات را پی در پی و به سادگی فرا بگیرند، علاوه بر این، پیوندهای (لینک) داخلی بسازید تا فراگیران آنلاین بتوانند به اطلاعات بیشتری در صورت نیاز دسترسی پیدا کنند. این کار، کمی فضای خالی در دوره آموزش الکترونیکی تان ایجاد می کند اما همچنان به فراگیران قدرت فهم بیشتر دوره را می دهد.

۵.  دوره ی خود را برای همه ی دستگاه های هوشمند بسازید.

طراحی Responsive یا واکنش گرای دوره ی آموزش الکترونیک و سامانه مدیریت آموزش (LMS)، دوره ی آموزش الکترونیکی شما را قادر به نمایش در گوشی های همراه می کند. یک نمایه اصلی ایجاد می کنید که خود را با اندازه ی صفحه نمایش گوشی و جهت و توازن آن متناسب می کند. در نتیجه فراگیران قادر خواهند بودتا به محتوای شما از طریق هر دستگاهی اعم از گوشی های هوشمند، تبلت ها و رایانه های رومیزی دسترسی پیدا کنند.

۶.  بعد از هر مرحله، درس و یا جلسه نظرسنجی ایجاد کنید.

بعد از هر مرحله، دوره و یا جلسه، از فراگیران سوال های هدفمندانه بپرسید تا بازخورد با ارزش و صادقانه درباره ی دوره آموزش الکترونیکی تان به دست بیاورید. این کار همچنین به شما این فرصت را می دهد که توانایی ها و حوزه های مورد توجه را شناسایی کنید. مثلا آیا جنبه ای از دوره ی آموزشی، بی نظم و مبهم به نظر می رسید؟ آیا راهنمایی ها را تماما درک کردید؟ آیا برای دسترسی به محتوای آموزش الکترونیک یا فهم آن ها راحت بودید؟

۷.  راهنمایی ها، تمرین های فشرده و اشاره های کوتاه را با هم ادغام کنید

فراگیران ایرانی به کمی کمک نیاز دارند. به عنوان مثال، مطمئن نیستند که چگونه ارزیابی آموزش الکترونیکی را انجام دهند یا در راهبری به کمک نیاز پیدا می کنند. راهنمای شخصیت محور می تواند ایده ی مناسبی باشد، این ایده از یک شخصیت خودکار (مانند ربات ها) که فراگیران را به جهت درست هدایت کرده و نکته هایی به آن ها گوشزد می کند، تشکیل شده است. با این وجود، بایستی این المان ها را اختیاری بکنید چرا که شاید برخی فراگیران به کمک نیاز نداشته باشند مثلا یک راهنمای بالاپر (pop-up) نیز می تواند برای تعدادی از فراگیران مفید بوده و برای عده ای دیگر مزاحمت ایجاد کند.

۸.  آموزش کوچک (Microlearning) ارائه دهید

آموزش های کوچک، اطلاعات زود فهم ارائه می دهند که به آسانی تحلیل شده و به سادگی قابل دسترسی اند. بنابراین فراگیران  این فرصت را دارند که هر وقت فرصتی هرچند کوتاه برایشان پیش آمد از آن استفاده کنند. مثلا از بازی های آموزش الکترونیکی استفاده کنید که نمونه ای از کابرپسند بودن می باشد. همچنین، برای هر یک از تمرین های آموزش کوچک، بر روی اهداف یا مراحل کوچک تمرکز کنید. این کار از آموزش بیش از حد جلوگیری می کند و کاربران آنلاین را قادر می سازد تا در مواقع نیاز، درباره ی موضوعی خاص راحت جستجو کنند.

۹.  ساختار قابل فهم و بازگشتی تشکیل دهید

یک ساختار قابل فهم و بازگشتی آموزش الکترونیکی، کنترل کامل پروسه آموزشی را در اختیار فراگیران می گذارد. کاربران قادرند تا ترتیب فعالیت های آموزش الکترونیکی را انتخاب کنند و در زمان دلخواه خود، از دوره ی آنلاین بازدید کنند. این ساختار دسترسی خطی ارائه می دهد. برای مثال، فراگیران آنلاین می توانند به اولین مرحله آموزش الکترونیکی شان برگردند تا حافظه ی خودشان را زنده کنند یا برای آزمون نهایی آمادگی کسب کنند.

 

این ۹ نکته ی ذکر شده می تواند به شما در ایجاد دوره های آموزشی کاربرپسند کمک کرده و شما را از موانع رایج آموزش الکترونیکی عبور دهد. فراگیران حتی اگر برنامه ی زمانی فشرده ای داشته باشند، دوره های کاربرپسند به آن ها اجازه می دهد تا همیشه وقتی برای توسعه ی دانش خود پیدا کنند.

 

به نظر  #شما چه نکات دیگری بر روی کاربرپسند بود دوره ی آموزش الکترونیک اثر می گذارد!؟

از طریق فرم ارسال دیدگاه تجربه های خود را با دوستان در میان بگذارید.